nahoru

4/24
Brožury

Zjistili jsme, že značný počet našich klientů vyžaduje jistou autonomii, co se interiérů týče. Tato věta možná působí trochu podivně, ale nechoďme okolo horké kaše. Snem každého designéra je klient, který se slovy “Nechávám to plně na Vás, vy jste designér” nechává designérovi naprosto volnou ruku. Ačkoliv jsou tací klienti (tímto bychom rádi poděkovali fusion hotels), jsou v menšině.

Jakožto designér mnohem častěji narazíte na klienty s jejich vlastní vizí domu/bytu/restaurace/hotelu/ kancelářských prostor, jež si Vás chce najmout, zdá se, jenom k zhomtnění jeho vize a ne té Vaší.

Mnoho designérů v takových případech fňuká a ublíženě trousí po okolí narážky ve smyslu, že nechápou proč si to dotyčný klient teda nenavrhne sám. My jsme se na to rozhodli podívat z jiného úhlu.

Vlastní bydlení či podnikání je velmi osobní věc. Lidé si přejí, aby interiéry odrážely jejich osobní vkus. Většina lidí se zdráhá najmout si designéra a nechat ho navrhnout jejich osobní prostor z jednoho prostého důvodu a tím je důvěra.

Důvěra se buduje časem a není to něco, co by většina lidí rozdávala na počkání. Klientům se často honí hlavou “Rozumněl designér tomu, co po něm chci? Udělá něco, co si bude moct zařadit do svého portfolia a bude se to líbit jemu a nebo mě také?” Navrch toho většina lidí velmi ráda tráví čas výběrem barev a sledováním různých obrázků, takže by navrhovat chtěli i sami.

S ohledem na výše zmíněné skutečnosti většina lidí při prvním setkání s návrhářem bývá přinejmenším nedůvěřivá. Na základě tohoto jsme přišli s nápadem vypracovávat pro naše klienty specifický typ brožur. Naše brožury dovolují klientům zapojit se do designu tak, jak oni sami chtějí.

Rádi bychom to vysvětlili blíže. Brožura od Tinqueru je soubor doporučení, specifikací, principů, obrázků a barevných škál vypracovaných přímo pro klienta na základě jeho představ a vkusu. S takovou brožurou pak může klient sám nakupovat nábytek a doplňky, s důvěrou, že bude-li se řídit vyspecifikovanými pokyny, nevznikne z jeho interiéru eklektický “mišmaš.” Takováto brožura je v neposlední řadě také hezkým prvním krokem k vzájemné spolupráci, neboť díky praci na ní klient pozná jak se s námi spolupracuje. Postupným vybudováním důvěry, jemuž tento první krok zásadně napomáhá, pak klient mnohdy dojde k zjištění, že je připraven říct nám “Nechávám to plně na Vás, vy jste designéři.”

Zde jsou některé ukázky z našich brožur. U některých klientů brožura přispěla na zvýšení sebevědomí při zařizování vlastního interiéru, u jiných byla prvním krokem k navázání vzájemné spolupráce.

Screen Shot 2014-04-24 at 11.54.04 Screen Shot 2014-04-24 at 11.54.15dfk group interior guidelines2dfk group interior guidelines18